Dzisiaj jest: 17.6.2024, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Skuteczne osiąganie celów!

Dodano: 11 lat temu Czytane: 3989 Autor:

Jak napisał Coelho Paulo w Alchemiku, jeśli czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat będzie dążył do tego, abyś to osiągnął.

Skuteczne osiąganie celów!

Elementy dobrze określonego celu, czyli w jaki sposób powinieneś formułować swoje cele aby skutecznie je osiągać:

1. Określaj cele w sposób pozytywny – zapisuj to, co chcesz mieć/osiągnąć a nie to, czego nie chcesz. Pamiętaj, że nasz umysł przyciąga to, o czym najczęściej myślimy, a podświadomość nie rozumie zaprzeczeń.
Jeśli będziesz myślał Nie chcę tej choroby to tylko będziesz przyciągał więcej choroby!
2. Napisz cel w czasie teraźniejszym – podświadomość nie zna przyszłości, jest tylko TERAZ.
3. Umieszczaj cele w kontekście – Kiedy, gdzie, z kim chcesz osiągnąć ten cel? Zobacz, usłysz, poczuj przedsmak tego, co się wydarzy. Zobacz swoje otoczenie, ludzi, wszystko co jest powiązane z celem.
4. Zapisuj jak najwięcej szczegółów – jeśli np. chcesz mieć samochód – określ jaki będzie miał kolor, jaki dźwięk będzie wydawał silnik, jaka marka, model, wyposażenie.
5. Wybieraj cele zależne od Ciebie – czy sam jesteś w stanie go osiągnąć? Od kogo zależy wynik? Pamiętaj, że w im większym procencie cel zależy od Ciebie, tym większe prawdopodobieństwo że go osiągniesz!
6. Sprawdź jakimi zasobami dysponujesz – znając własne zasoby (możliwości, umiejętności, kapitał, wiedzę, itd)
7. Jaka jest wielkość celu? – każdy cel powinien mieć odpowiednią wielkość. Jeśli jest zbyt duży – podziel go na kawałki. Ustal dla każdego z nich osobną datę osiągnięcia.
8. Cel powinien być przejrzysty – zastanów się, czy jest on zgodny z Twoimi wartościami? Czy nie zaburzy on czegoś w Twoim życiu? Jak będzie się miał do innych ludzi – rodziny, przyjaciół, znajomych z pracy? Czy na pewno im nie zaszkodzi?
9. Brak sprzeczności – zbadaj spójność na poziomie świadomym
i podświadomym w stosunku do celu. Wyobraź sobie że już osiągnąłeś swój cel i sprawdź jak się z nim czujesz (pozwól wyrazić się Twojej podświadomości, język emocji, uczuć, ciała), jakie są konsekwencje osiągnięcia celu
10. Oznaki osiągnięcia celu – skąd będziesz wiedział, czy osiągnąłeś cel? Zastanów się, co się zmieni, w jaki sposób poznasz że już masz to, czego pragniesz. Jak uczcisz zdobycie celu?

Wyznaczanie celu:

1. Skoncentruj się na tym, co chcesz osiągnąć Sformułuj swój cel w sposób pozytywny i napisz datę jego osiągnięcia
2. Przemyśl, co tracisz, jeśli nie osiągniesz tego celu. Wymień co najmniej
5 takich rzeczy. Wyobraź sobie sytuację, w której nie osiągnąłeś celu – jak się czujesz, co straciłeś, jak reaguje Twoje środowisko, znajomi, rodzina, jaka jest Twoja sytuacja życiowa.
3. Co zyskasz jeżeli już osiągniesz swój cel? Wymień jak najwięcej takich rzeczy. Im więcej powodów dasz swojemu nieświadomemu umysłowi – tym łatwiej i szybciej przyciągniesz cel! Wyobraź sobie sytuację, gdy już ten cel osiągnąłeś – jak się czujesz, co widzisz, co słyszysz, jak reagują na to ludzie z którymi jesteś, jaka jest Twoja sytuacja życiowa – co się zmieniło…Codziennie wracaj do tego obrazu, używając całej wyobraźni (wizualna, słuchowa, czuciowa), pamiętaj o dokładność programowanego celu
- Co chcesz osiągnąć? Dlaczego? Kiedy? Jak?
4. Odpowiedz na pytanie, czy proces ten może być zapoczątkowany przesz Ciebie samego?
5. Napisz jakie działania wykonasz, aby zapoczątkować osiągnięcie Twojego celu, napisz kiedy i jak to wykonasz!
6. Codziennie wykonuj jakieś działanie, które będzie zbliżać Cię do osiągnięcia celu. Pamiętaj, że lepiej działać systematycznie, małymi kroczkami (codziennie coś wykonać w tym kierunku) niż wielkimi skokami.

Źródło: Bliżej Biznesu
Awaryjne Otwieranie Samochodów Gdańsk | 519-101-101. Zajmujemy się awaryjnym otwieraniem mieszkań, domów, samochodów na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz okolic. Tel. kontaktowy 519-101-101 oferujemy swoje usługi 24 h na dobę. Awaryjne Otwieranie Samochodów, Mieszkań 24h/7 Gdańsk, Gdynia, Sopot i Okolice tel. 519-101-101